Vebiot, Stressoxan, pies, 60 tabletek

Dostępność: brak towaru
Cena: 92,00 zł 92.00
ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]

towar niedostępny

Opis

Stressoxan dog jest przeznaczony jako uzupełnienie diety psów dorosłych i szczeniąt w sytuacjach stresowych takich jak: fajerwerki, zgiełk, rozłąka, pojawienie się nowego członka rodziny lub zmiana otoczenia np. wyjazd z pupilem na wakacje. Ponadto Stressoxan dog przeznaczony jest dla psów, u których obserwuje się problemy behawioralne, np. nadpobudliwość, moczenie się, dyskomfort wywołany problemami zdrowotnymi.

Stressoxan dog zawiera składniki ważne w żywieniu psów z objawami stresu i niepokoju: prekursory neuroprzekaźników oraz bioflawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym.

L-Tryptofan jest aminokwasem egzogennym biorącym udział w syntezie licznych białek w organizmie oraz prekursorem neuroprzekaźników. Zawarty w Stressoxan dog L-tryptofan po wchłonięciu w przewodzie pokarmowym psa przenika przez barierę krew-mózg, następnie przekształcany jest do 5- hydroksytryptofanu (5-HTP). Przemiana ta katalizowana jest przez witaminę B6. Następnie 5-HTP przekształcany jest do serotoniny.

Hibiscus syriacus standaryzowany na 40% zawartość gossypiny wspiera organizm psa w sytuacjach stresu lub niepokoju. Gossypina (3,5,7,3,4-pentahydroksy-8-0-glukozylo-glukozyd) jest ligandem dla receptorów kwasu γ-aminomasłowego typu A (GABAA). Ponadto gossypina wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.

Sylwester i Święta a pies?

Krzyk i hałas to kolejne czynniki, które mają wpływ na zaburzenia behawioralne psa. Od dawna wiadomo, że zbyt głośne otoczenie jest niekorzystne dla zwierząt, a w szczególności dla psów. Okres Sylwestrowy i karnawałowy jest jednym z tych, kiedy psy przeżywają horror. Strzelające i głośne fajerwerki sprawiają, że czworonogi trzęsą się ze strachu lub nerwowo biegają w poszukiwaniu bezpiecznego, cichego miejsca. Może powodować to nawet ataki padaczki u psa, którą są zagrożeniem dla jego życia.

Istnieje kilka sposobów, aby pomóc swojemu psu w czasie Sylwestra i Świąt Bożego Narodzenia. Po pierwsze należy pamiętać, aby unikać spacerów ze swoim czworonogiem w Sylwestrowe wieczory. Na spacer warto wybrać się rankiem. Po drugie należy zasłonić okna, aby pies nie widział wybuchów fajerwerków. Trzeba również pamiętać o przygotowaniu miejsca dla psa, w którym będzie czuł się bezpiecznie. Warto również skorzystać ze specjalistycznych preparatów, które ograniczą nadpobudliwość psa w Sylwestra i Święta i pozwolą mu przeżyć je w komforcie i spokoju.

Jakie są objawy nadpobudliwości u psa?

Obserwacja naszego czworonoga jest niezwykle istotna w procesie jego prawidłowego rozwoju. Szybka reakcja na zmianę zachowania psa jest bardzo ważna. Jeśli zauważysz objawy stresu u psa takie jak:

  • agresywne zachowanie w stosunku do innych psów,
  • szczekanie bez powodu,
  • niszczenie rzeczy podczas nieobecności właścicieli w domu,
  • problemy ze snem,
  • załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu,
  • bieganie bez celu

Nie czekaj! Skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Przed włączeniem mieszanki paszowej Stressoxan dog uzupełniającej do diety Twojego psa rekomendujemy konsultację z lekarzem weterynarii.

Opakowanie: 60 tabletek

Opinie o produkcie (0)

VET Check
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
z siedzibą w Siedlcach
Ul. Kazimierzowska 29
08-110 Siedlce
https://www.wiw.mazowsze.pl/
OBRÓT DETALICZNY PRODUKTAMI OTC NA ODLEGŁOŚĆ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl